Kunena 6.2.6 released

The Kunena team has announce the arrival of Kunena 6.2.6 [K 6.2.6] which is now available for download as a native Joomla extension for J! 4.4.x/5.0.x. This version addresses most of the issues that were discovered in K 6.1 / K 6.2 and issues discovered during the last development stages of K 6.2

Question kurulum sorunu kunena & dil karakter sorunu 1.5.0A

More
15 years 1 week ago - 15 years 1 week ago #1 by yesterday
com_kunena_v1.5.0a_b1412_2009-04-03.zip
kurdum ama herşey normal görünüyordu...
Forum tıkladım dil dosyası karakterleri dışında sorun yoktu...
Tekrar portala ana sayfama tıkladığımda aşağıdaki hata geldi

Warning: require_once(KUNENA_PATH_LIB/kunena.debug.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/XXXXXX/public_html/portal/components/com_kunena/lib/kunena.config.class.php on line 20

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'KUNENA_PATH_LIB/kunena.debug.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/XXXXXX/public_html/portal/components/com_kunena/lib/kunena.config.class.php on line 20

NOT : ( XXXXXX ) kısmını site detayı olmaması nedeniyle değiştirdim bilginiz olsun )

Bu kez ( kunena.config.class.php ) dosyasını elimdeki site yedeğimle değiştirdim bu kezde portal ana sayfam çalıştı Forum tıkladığımda aşağıdaki hata ile devam etti..

Fatal error: Call to undefined method CKunenaConfig::getinstance() in /home/XXXXXX/public_html/portal/components/com_kunena/kunena.php on line 91

Elimde Kunena bir önceki sürüm duruyor ama yeni sürümde bu hataları normal olarak nasıl düzeltmemi önerirsiniz...

Ayrıca sitemde neden türkçe dil karakter sorunu oluyor olabilir ? Daha öncede buradan aldığım Türkçe dil karakterlerinde sorun yaşadım ve bulduğum tüm dil dosyalarını denedim sonuç olarak buldum... Elimde eski sürümden sorunsuz çalışan türkçe dil dosyasını ekliyorum fark nedir lütfen yardımcı olursanız sevinirim... Amerikadaki serverimle alakalı bir sorunmudur cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim...

Aslında dosyayı ekleyecektim ama olmadı mecburen link yazıyorum kusura bakmayın...
rapidshare.com/files/217700878/kunena.turkish1.0.8.rar.html
Attachments:
Last edit: 15 years 1 week ago by yesterday.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 week ago - 15 years 1 week ago #2 by ugur
Kunena 1.0.8 dil dosyası joomla 1.5 göre yapıldı utf8. Siz joomla 1.0 kullanıyorsanız dil dosyasını açıp ANSI kaydetmeniz gereklidir.
Kunena 1.0.8 dil dosyası ve yenisinde bir problem yoktur.
Last edit: 15 years 1 week ago by ugur.

More
15 years 1 week ago #3 by yesterday
Sayın arkadaşım dikkat ederseniz indirdiğim versiyon 1.0 değil 1.5
Ayrıca link verdiğim dil dosyasındanda göreceğiniz gibi 1.5
Sizin verdiğiniz dil dosyanızı ayrıca sitenizdende takip ettim...
Ve ayrıca forumu kuramadım halen soruma cevap bekliyorum...
1.50A dan vazgeçip önceki sürümümü kurmamı tavsie ediyorsunuz ?

Lütfen yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim...
NOT : 1.0 değil 1.5.9 kullanmaktayım...
Hafta içinde jommlanında son sürümünü yüklemiş olacağım...
Hangi modülün veya sistemin son sürümü çıkmışsa kullanmak gibi kötü bir alışkanlığım var maalesef :silly:

More
15 years 1 week ago #4 by Enes
Hocam bu bahsettiğiniz 1.5.0a versiyonu test versiyonudur ve yüklemeniz önerilmez. sadece test amaçlı yüklemeler için tavsiye edilir. Yani normal sitelerinizde forum amaçlı kullanmak için bu versiyonu yüklememniz gerekir. O yüzden bence bunu kaldırın ve beta(yani test) olmayan son sürüme dönün derim. o zaman sorununuz da ortadan kalkacaktır.

More
15 years 1 week ago #5 by yesterday
Bu explorer 8 neden bağlantı sorunu veriyor bilemiyorum ama yazdığım tüm detaylar gitti tekrar yazayım...

Enes kardeş...
1.5.0A kurdum sorun yok gayet normal...
Hatanın bendenmi kaynaklandığından emin olamadığımdam bu tür bir sorun kimsede olmadığından yola çıkarak yedeklerimizi alıp portal, data, mysql komple sıfırlayıp gece saat 4 e kadar uğraştık... Kunena gayet normal çalışıyor portalda

Warning: require_once(KUNENA_PATH_LIB/kunena.debug.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/XXXXXX/public_html/portal/components/com_kunena/lib/ kunena.config.class.php on line 20

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'KUNENA_PATH_LIB/kunena.debug.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/XXXXXX/public_html/portal/components/com_kunena/lib/ kunena.config.class.php on line 20

hatası almıyordum.. Ne zaman ana menüden girip forum başlığını açıp kunena linkini seçene kadar... O an portalda yukarıdaki hata meydana geldi... Forum başlığımı ana menüden kapatım sorun yok düzeldi... Ana sayfadaki kunena son konuları gösteren modülden tıkladım girdim ne kunenada nede portalda sorun olmadığını fark ettim... Ana menüden sarıcı olarak link vereyim dedim ama bu kezde foruma tıkladığımda portalın içinde portalla forum birlikte açıldı...

Şimdi sonuç olarak sarıcı olarak o linki nasıl verebilirim...
Sizin dediğinizi yapayım dedim v1.0.8 yüklemek istediğimde Geri uyumluluk modunu açmam gerektiği uyarısını aldım... Teknik olarak ne olursa olsun geri uyumluluk aktif etmeyi asla düşünmüyorum... Ya bekleyeceğim son sürümde bu sorun düzelecek yada çözümlenene kadar beklemeye devam edeceğim...

Htm kodları ile olsa kolaylıkla çözerdim ama php kodlama konusunda oldukça yeniyim... Kavramlarını çözdüğümde umarım bu tür sorunlarda bizde bildiklerimizi paylaşırız...

Sorun olmak değil çözüm olmak isteriz...
Çok teşekkür ederim cevabınızı bekliyoruz...
Sevgi ve saygılarımızla...

• CrasHofCinneT
  • CrasHofCinneT's Avatar
  • Visitor
15 years 4 days ago #6 by CrasHofCinneT
Replied by CrasHofCinneT on topic Re:kurulum sorunu kunena & dil karakter sorunu 1.5.0A
Kardeş kunena.config.class.php dosyasını aç içindeki 20. satırda aşağıdaki kodu sil düzelir. Ben böyle çözdüm :dry:

require_once (KUNENA_PATH_LIB . DS . 'kunena.debug.php');

Time to create page: 0.363 seconds