×
Kunena 5.2 RC3 Released (29 Nov 2020)

The Kunena team is thrilled to announce the third public release candidate of Kunena 5.2, a native Joomla extension for Joomla 3.9. This is a development release and should be only be used for testing; this version is not recommended for live websites at this stage.

The purpose of this release is to encourage testing by downloading, installing and identifying any problems or shortcomings that people may discover. K 5.2.0 RC3 is stable and we are aware that people will discover defects. We encourage you to use the forum to report defects, as soon as they are discovered, so that the development team can work through the problems before the release of K 5.1 as a stable product. Reporting defects does not mean that the problems can or will be fixed. The Kunena team is looking forward to hearing your feedback on how well we have achieved our design goals.

Question Editöre bb kodu eklemek

More
9 years 1 month ago #1 by byozcan
iyi günler arkadaşlar kunena forum sistemini kullanmaya yeni başladım gayet güzel ama bir şey öğrenmek istiyorum ben online müzik ve video yayınlamak istiyorum yani müziği kendi sunucuma yükleyip link vereceğim media playerden çalacak kısacası media player bb kodu nasıl ekleyebilirim?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 1 month ago #2 by Enes
Replied by Enes on topic Re: Editöre bb kodu eklemek
Kunena editöre BBCode eklemek oldukça zor ama istersen yine de İngilizce dokümantasyon önerebilirim...

Bu arada eğer sitende video, müzik v.b. medya dosyalarını yayınlayacaksan Kunena yerine hwdVideoShare gibi bir bileşen önerebilirim. Sonuçta Kunena bir forum bileşenidir ve daha çok tartışma, konu paylaşımları v.b. içerik yayınlama için kullanılmaktadır.

Joomla için geliştirilmiş bir sürü video ve müzik eklentileri mevcut, onları kullanman daha pratik ve profesyonelce olacaktır diye düşünüyorum.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to edit your message.
Time to create page: 0.076 seconds