Kunena 6.2.5 & module Kunena Latest 6.0.7 released

The Kunena team has announce the arrival of Kunena 6.2.5 [K 6.2.5] which is now available for download as a native Joomla extension for J! 4.3.x/4.4.x/5.0.x. This version addresses most of the issues that were discovered in K 6.1 / K 6.2 and issues discovered during the last development stages of K 6.2

Question Kunena Forum Güncelleme Nasil Yapilir (upgrade)

More
15 years 1 month ago - 14 years 2 months ago #1 by ugur
Bu eski konu olduğu için, sürüm yükseltmelerde artık direk kunena üzerine kurup, güncelleyebilirsiniz.

1. Doğru paketi indirdiğinizden emin olun
2. Varolan sitenizin kopyasını alın
3. Kunena Forum'un önceki sürümünü kaldırın
4. Kunena Forum'un yeni versiyonunu yükleyin
5. Test ve kontrollerden geçirin

Lütfen yukardaki listede yazılı olan yönergeleri dikkatle okuyunuz. Eğer güncelleme öncesinde, sırasında yada
sonrasında herhangi bir sorun yaşarsanız Kunena forumlarında Upgrade(güncelleme) bölümlerinde sorabilirsiniz.

Eğer yükleme sırasında aşağıda sıraladığımız durumlardan biri ile karşılaşırsanız, aşağıda sıralayacağımız
Hızlı Güncelleme yönergelerini izleyebilirsiniz...

Durumlar:

1. Fireboard 1.05R1 or 1.05RC2 versiyonlarını kullanıyorsanız
2. Default_ex temasını kullanıyorsanız
3. Sadece İngilizce yüklediyseniz
4. Kunena ile uyumlu olmayıp da, sadece Fireboard ile uyumlu olan hiç bir eklentiniz YOKSA
5. Joomla dosyalarınızın son zamanlarda alınmış bir yedeği varsa
6. Mysql Database (veritabanı) son zamanlarda yedeğiniz almışsanız

Bu yönergeleri izleyerek hızlı güncellemeyi yapabilirsiniz:

1. Joomla KUR/KALDIR ile Fireboard'u kaldırın, merak etmeyin verileriniz silinmez.
2. Joomla KUR/KALDIR kullanarak Kunena'yı yükleyin. (URL kısmına yükleme URL'sini girerek yüklemeniz önerilir.
Ama isterseniz güncelleme paket ile de yükleyebilirsiniz)
3. Joomla admin panelinden Menü Yöneticisi'ne girip, Fireboard'a atadığınız menüyü bulup, Türünü Değiştir butonuna
basarak Kunena'yı seçiniz.

Not: Kunena güncelleme makalesinden Türkçeye çevrilmiştir.
Last edit: 14 years 2 months ago by ugur.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #2 by bcaner
kunena 1.0.10 sürümünü kullanıyorum, sistemim joomla 1.5.x

hiçbir problem olmadan bilgilerim silinmeden kunena 1.5.4'e nasıl geçerim? 1.0.10'u kaldırıp 1.5.4'ü yüklesem olur mu?

More
14 years 8 months ago #3 by Enes
Yukarda anlatılanları yapmanız yeterli olacaktır...

İlk olarak bi yedek alın. Daha sonra var olan Kunena forumunuzu Joomla admin panelden Eklentiler > Kur/Kaldır giriniz. Bileşenler sekmesinden Kunena kaldırınız (phpMyadmin'den tablolarınız kaldırılmadığı için verileriniz silinmez, içiniz rahat olsun. Zaten yedek de almıştınız.)

Daha sonra ise yüklemek istediğiniz Kunena paketini normal kurulum yaparak kurunuz.

More
14 years 8 months ago #4 by bcaner
Son bir soru sorayım o zaman :) 1.5.4'e geçmeli miyim? Gereği var mı? 1.0.11'den farkı ne?

More
14 years 8 months ago #5 by Enes
Kısa cevap: Evet kesinlikle geçmeni öneririm. En önemli fark Joomla 1.5 Native olması...

Uzun cevap: Burada yazsam şimdi sabah olur :P burada bolca yazdık takip edebilirsiniz: forum.joomlatr.org/kunena-forum-f128.html

Mefahim -Düzeltilmesi Gereken Kavramlar

More
14 years 8 months ago #6 by bcaner
Çok teşekkür ederim çok sağolun

More
14 years 8 months ago #7 by oxijen
Selamlar;

Fireboard kullanıyorum. Anlatıldığı kriterlere uygun şekilde Kunena'ya yükseltme yapmaya çalışıyorum. FB'yi sildim ve ardından Kunena'yı kurdum. Kurulum başarılı şekilde tamamlandı mesajı aldım. Fakat bileşenler menüsünden Kunena'yı tıklayınca boş bir sayfa ile karşılaşıyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkürler...

More
14 years 8 months ago #8 by voltran
Kunena Forum Kurulumu görsel anlatım için tıkla: JoomlaTR

More
14 years 8 months ago #9 by ugur
Teşekkürler Tamer kunenaya çok yarar sağlıyorsun :P

More
14 years 8 months ago #10 by voltran
Rica ederim Uğur Bey sizin yaptıklarınızın yanında devede kulak kalmaz. Teşekkürlerin gerçek sahibi sizsiniz.

Time to create page: 0.398 seconds