Kunena 6.2.5 & module Kunena Latest 6.0.7 released

The Kunena team has announce the arrival of Kunena 6.2.5 [K 6.2.5] which is now available for download as a native Joomla extension for J! 4.3.x/4.4.x/5.0.x. This version addresses most of the issues that were discovered in K 6.1 / K 6.2 and issues discovered during the last development stages of K 6.2

Important Bine aţi venit la Kunena - secţiunea românească

More
14 years 9 months ago #11 by Arbait
Ce fel de "secţiunea românească" este asta?
:laugh:
Traducerea este la .8, despre .10 ce sa mai vorbim....
Chiar nu sunt utilizatori romani de Kunena?

What kind of "romanian section" is that?
Where are the romanian Kunena users?
One must to wait more than three months for an answer?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #12 by paf
Arbait, dacă ai deschide un fișier de traducere, ai vedea că de la 1.0.8 la 1.0.9 se schimbă fix 57 de rânduri dintr-un total de 1657. Dacă pe utilizatorii site-ului tău îi deranjează fix rândurile astea, care, dacă mă uit atent nici nu intră în front-end ci doar în back-end ai putea să-ți rupi cinci minute din timpul tău să le traduci.

Am postat traducerea pentru o versiune stabilă, 1.5.3 într-un forum din această categorie. Sper să-ți folosească!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #13 by Arbait
Multumesc de raspuns.
Acuma fara suparare, uite ca nu aveam cum sa stiu ca diferenta era de numai 57 linii de cod mai ales ca am ramas si ramin tot la 1.0.8 pina cind se va gasi un un discussbot care sa functioneze pe versiunile superioare.
Pe de alta parte, nedumerirea si intrebarea mea, ramine... Chiar asa putini utilizatori romani de Kunena?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #14 by paf
Cred că da. Mie mi se pare un software excelent, dar din păcate...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #15 by hilfiger
multi romani nici nu au auzit de joomla :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 1 month ago - 14 years 1 month ago #16 by SEOLord
Bine v-am gasit!

Eu am folosit putin Fireboard, la inceput, cand s-a lansat, sunt cu Joomla din ziua a 3-a a proiectului :laugh: am trecut la Kunena dintr-un compromis, JFusion imi ingreuna prea mult site-ul (il foloseam ca bridge la smf 1.0.10) asa ca am migrat continutul la Kunena.
Last edit: 14 years 1 month ago by SEOLord.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 1 month ago - 13 years 10 months ago #17 by SEOLord
App...daca aveti belele cu Joomla da-ti un mesaj pe blogul meu si va ajut, imi place sa ajut oamenii cand am timp :)
Last edit: 13 years 10 months ago by SEOLord.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
13 years 9 months ago #18 by Bobses
Nu folosesc demult Kunena, dar îmi place. :) Simplu și ușor configurabil.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
13 years 2 months ago #19 by skinnerul
se poate pune un link care sa mearga ? Am incercat toate si nici unu nu a funcitonat.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
13 years 3 weeks ago #20 by maNIa
paf am observat ca tu te descurci cu astea.

Am instalat de curand kunena (nu mai stiu sigur ce versiune) pe joomla. Am luat fisier cu fisier pentru a traduce forumu, insa doar mi-am varsat nervii pe mouse si pe tastatura.

Te rog spune-mi cum il pot traduce singur, pas cu pas (nu vreau sa par nesimtit dar am incercat o mie de metode si nu da roade nici una).
Sau la fel, pas cu pas, explica-mi te rog ce fisier, de unde il descarc, ce nume trebuie sa aiba si unde trebuie pus. Si in afara de asta daca mai trebuie facuta vreo setare.

Cu deosebit respect,
Florin maNIa

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.391 seconds