Kunena 6.2.6 released

The Kunena team has announce the arrival of Kunena 6.2.6 [K 6.2.6] which is now available for download as a native Joomla extension for J! 4.4.x/5.0.x. This version addresses most of the issues that were discovered in K 6.1 / K 6.2 and issues discovered during the last development stages of K 6.2

Important Bine aţi venit la Kunena - secţiunea românească

More
15 years 2 months ago #1 by paf
Am terminat traducerea forumului Kunena în limba română.
Prima versiune:

File Attachment:

File Name: kunena-978...b7d6.txt
File Size:101 KB


În aşteptarea lansării versiunii native pentru Joomla! 1.5 o să încerc să traduc butoanele şi să le încarc aici.

Sunt deschis la orice sugestii şi observaţii. Dacă nu aveţi timp/spaţiu online/chef să testaţi traducerea, eu rulez un forum tradus la adresa: grasu.net/recomand/1/forum.html .

Cu respect,
Alexandru-Florentin Popescu
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #2 by tyger
Salut, felicitari pentru initiativa ta.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #3 by paf
Mulțumesc!
Ai încercat-o, cum ți se pare?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #4 by mikeone
Salut,

felicitari pentru traducere. N-am apucat s-o verific pe toata. La prima vedere doar un cuvint are un "i" in plus.

Prezent 0 membrii și 1 Oaspete

in cazul acesta membri nu are de ce sa fie articulat si sa primeasca si un al doilea "i".

tyger eroarea pe care o ai e una destul de frecventa in Joomla, in cazul in care nu ai o legatura foarte rapida de upload. O poti rezolva cu usurinta tu.
In pagina de Install din "administrator backend" ai trei optiuni. Tu ai folosit-o pe prima si n-a apucat sa incarce tot fisierul ca sa-l instaleze.

Poti incerca una din cele doua variante ramase si sigur nu-ti va mai da eroare.

Install from Directory: si aici urci arhiva "Kunenea" prin FTP intr-un director din site-ul tau si doar ii dai calea catre acel folder, sau

Install from URL: si aici treci calea catre adresa de unde ai descarcat arhiva "Kunena".

Ambele variante nu mai depind de viteza ta la internet si eu cred ca vor functiona fara probleme.

O seara buna.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago - 15 years 2 months ago #5 by octet
Multumesc pentru traducere, Alexandru!


Uploadat aici este setul meu de imagini in limba romana: www.2shared.com/file/4850249/e520bfe7/romanian.html Sper sa va fie de folos. Pentru cei care doresc, pot pune si .PSD-ul.


Adrian
Attachments:
Last edit: 15 years 2 months ago by octet.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #6 by tyger
Din pacate am incercat si asa cum mi-ai spus tu mikeone.

Cand incerc sa-l instalez direct din director obtin urmatoarea eroare:
* Error! Could not find an XML setup file in the package.
* Path does not have a valid package.

Cand incerc sa-l instalez direct de pe site-ul de unde am downloadat kunena obtin:
* Remote Server connection failed, failed to open stream: no suitable wrapper could be found
* Invalid URL

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #7 by mikeone
Sa inteleg ca la varianta a 3-a ai introdus adresa corecta, * hxxp://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/9425/35706/com_kunena_v1.0.7b_b933_2009-01-27.tar.gz si nu ti-a mers? Straniu, pentru ca eu l-am instalat in acest mod tocmai in ideea de a scapa de o posibila eroare de "timp insuficient", PHP-ul fiind setat la 30 de secunde.

* in loc de "xx" de la "hxxp" vei pune "tt". Ti-am scris asa ca sa vezi exact adresa corecta.

O zi buna.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago - 15 years 2 months ago #8 by tyger
Se pare ca prima data am gresit (nu am stiut ca pentru a folosi Install from Directory trebuie sa dezarhivez fisierul si apoi sa-l urc pe ftp dezarhivat.)
Dupa ce-am facut lucrul acesta, am obtinut aceeasi eroare ca si cand as incerca sa-l instalez cu optiunea 1. Upload Package File
eroarea fiind:
Error 500 - Internal server error

An internal server error has occured!
Please try again later.


Am reincercat copiind link-ul tau de mai sus, modificand si xx, si am obtinut:
* Remote Server connection failed, failed to open stream: no suitable wrapper could be found
* Invalid URL


Am incercat si cu arhiva .zip .tar si degeaba
Last edit: 15 years 2 months ago by tyger.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #9 by paf
mikeone wrote:

Salut,

felicitari pentru traducere. N-am apucat s-o verific pe toata. La prima vedere doar un cuvint are un "i" in plus.

Prezent 0 membrii și 1 Oaspete

in cazul acesta membri nu are de ce sa fie articulat si sa primeasca si un al doilea "i".


Mulţumesc, am modificat!

File Attachment:

File Name: kunena-c33...abbf.txt
File Size:101 KB
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #10 by paf
octet wrote:

Multumesc pentru traducere, Alexandru!


Uploadat aici este setul meu de imagini in limba romana: www.2shared.com/file/4850249/e520bfe7/romanian.html Sper sa va fie de folos. Pentru cei care doresc, pot pune si .PSD-ul.


Adrian


Adrian, de ce nu pui aici arhiva? De pe 2shared.com se descarcă greu şi ţi se deschid o grămadă de pop-up-uri. Şi pune şi PSD-ul :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.399 seconds